Czas na bąbelki – jak jacuzzi wpływa na nasze ciało?

MASAŻ…

Nie ma nic lepszego niż masaż łagodzący bóle mięśni po długim i ciężkim dniu pracy. Ale niekoniecznie trzeba rezerwować wizytę u masażysty. Lecznicze właściwości wody wykorzystywane są od tysięcy lat i pomagają organizmowi w wielu różnych problemach. Jacuzzi to nic innego jak hydromasaż, który stymuluje mięśnie.

W temperaturze około 37–38 °C ciepło wody działa rozluźniająco na najbardziej spięte mięśnie, podczas gdy hydromasaż zwiększa przepływ krwi i pozbawia organizm toksyn. Toksyny i ograniczony przepływ krwi mogą być przyczyną bólu i stanu zapalnego, więc regularne stosowanie jacuzzi wpływa pozytywnie na poprawę naszego zdrowia.

LEPSZA WYDOLNOŚĆ..

Mówi się, że stosowanie naprzemiennie zimnego i gorącego jacuzzi poprawiło wyniki najbardziej znanych sportowców. Gwiazdy sportu osiągnęły doskonałość w swoich dziedzinach i wszystkie wykorzystywały jacuzzi w celu poprawy swojej wydolności.

RELAKS…

Pozbycie się stresu ma kluczowe znaczenie dla wszystkich, ale często jest pomijane, minimalizowane lub zaniedbywane, dopóki nie dojdzie do kryzysu. Regularny relaks, taki jak odprężenie się w jacuzzi, powinien być integralną częścią twojego stylu życia, równie ważną jak ćwiczenia i zdrowe odżywianie. Jest to jedna z najlepszych zalet korzystania z jacuzzi, dzięki połączeniu ciepła, masażu i wody pomaga oczyścić umysł i zrelaksować się. Dysze jacuzzi zapewniają nie tylko kojące uczucie spokoju, ale także rozluźniają spięte mięśnie, dzięki czemu czujesz się jak NOWONARODZONY.

OBNIŻA CIŚNIENIE KRWI…
 

Przed użyciem jacuzzi zawsze musisz skonsultować się z lekarzem, jeśli zdiagnozowano u ciebie chorobę serca. Jacuzzi może zwiększyć tętno i obniżyć ciśnienie krwi, rozszerzając naczynia krwionośne i zmniejszając nacisk na serce.

 
POPRAWIA KRĄŻENIE…
 

Dysze hydromasażu w połączeniu z ciepłą wodą zwiększają temperaturę ciała, pomagając w rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Poprawia to krążenie krwi i jest korzystne dla osób cierpiących na schorzenia takie jak zapalenie stawów. Delikatne muskanie pęcherzyków powietrza rozluźnia stawy i mięśnie. Osobom z problemami z ciśnieniem krwi zalecamy wizytę u specjalisty, zanim zaczną korzystać z jacuzzi.

 
POMAGA ZASNĄĆ…
 

Badanie przeprowadzone przez University of Surrey pokazuje, jak ubogi lub zaburzony sen może mieć głęboki negatywny wpływ na nasz ogólny stan zdrowia. Wyniki badania wskazują, że setki genów zostało naruszonych u osób śpiących mniej niż sześć godzin dziennie w ciągu tygodnia. Zanurzenie się w jacuzzi sprzyja dobremu odpoczynkowi, dzięki wszystkim wspomnianym wyżej zaletom, takim jak rozluźnienie, cyrkulacja i masaż. Podniesienie temperatury ciała i odstresowanie przynosi ulgę naszej duszy, ciału i umysłowi. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy walczą o znalezienie dobrego przepisu na sen. A dobry sen sprawia, że starzejemy się wolniej.

Źródło: https://holmesplace.com/pl/pl