strefa fitness

Słów kilka o znaczeniu wysiłku fizycznego.

Jednym z elementów racjonalnego stylu życia jest aktywność ruchowa człowieka. Ponieważ proces starzenia się motorycznego człowieka w związku z cywilizowanym trybem życia rozpoczyna się przedwcześnie, coraz częściej zwraca się uwagę na konieczność uprawiania ćwiczeń fizycznych. Świadoma i aktywna praca nad własnym ciałem gwarantuje podniesienie ogólnej sprawności, a tym samym opóźnienie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości wynikających z bezruchu. Każda forma długotrwałej i urozmaiconej aktywności fizycznej stanowi odciążenie dla kręgosłupa , zapobiega procesom zwyrodnieniowym lub hamuje ich pogłębianie się. Korzystne zmiany zachodzą nie tylko w układzie ruchowym, ale i w innych narządach i wywierają wpływ na ogólny stan zdrowia: układ krążenia , oddechowy, przemianę materii np. zmniejszenie stężenia we krwi lipidów sprzyjających rozwojowi miażdżycy oraz „ rozweselający” powysiłkowy efekt endorfinowy. Wysiłek fizyczny zapobiega nadwadze i zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy. W obecnych czasach ogólnego pośpiechu , braku czasu , królującego stresu polecamy nasz obiekt jako miejsce, gdzie choć na chwilę można zapomnieć o rzeczywistości z korzyścią dla własnej kondycji fizycznej i psychicznej. Mamy nadzieję kreować wśród klientów świadomość niezbędnych różnorodnych form udziału w kulturze fizycznej dla „zdrowego życia w sprawności”. Dotyczy to zwłaszcza dzieci – chcemy dążyć do zahamowania negatywnych tendencji w rozwoju biologicznym młodego pokolenia, mających wyraźny związek z niedostatkiem aktywności ruchowej. Włączamy się w propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej jako czynników skutecznej profilaktyki prozdrowotnej oraz sposobu na pożyteczne spędzanie wolnego czasu. Polecamy zajęcia fitness, które przeznaczone są głównie dla pań. Są to ćwiczenia kształtujące sylwetkę połączone z wydolnościowymi, ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i relaksujące, wzmacniające mięśnie kręgosłupa, gimnastyka lecznicza, ćwiczenia wspomagające odchudzanie.

W naszej ofercie posiadamy :

Zdrowy kręgosłup – trening skoncentrowany na praktykowaniu prawidłowej postawy ciała i wzmacnianiu osłabionych mięśni posturalnych. Celem zajęć jest poprawa ruchomości kręgosłupa i rozciąganie najważniejszych grup mięśniowych, przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia/pracy. Odpowiednie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku.

ABC kręgosłupa

Pilates – Zestaw ćwiczeń mających na celu stworzenie równowagi w ciele. Nazywany jest treningiem „dobrego samopoczucia”. Wpływa na to jak wygląda ciało, jak je odczuwamy i jak ono pracuje. Ćwiczenia bez stresu i męki wykonywane przy dźwiękach spokojnej muzyki wprowadzają nas w dobry nastrój. Szczególny nacisk jest kładziony głównie na mięśnie brzucha i grzbietu. Zajęcia absolutnie dla każdego, zalecane osobom z dolegliwościami kręgosłupa.

Bpu– Zajęcia stanowią gimnastykę odchudzającą, składają się z ćwiczeń wzmacniających mięśnie i redukujących tkankę tłuszczową. Składają się z serii powtarzanych od kilku do kilkunastu razy ćwiczeń, ze szczególnym uwzględnieniem partii mięśniowych brzucha, pośladków i ud. Zajęcia przeznaczone dla każdego, również niezależnie od wieku.

Step & Shape – trening ma charakter ogólnorozwojowy, odbywa się przy utrzymaniu pracy cardio cały czas, co wpływa korzystnie na spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmacnianie układu oddechowego. Zajęcia przy dynamicznej muzyce, stopień urozmaicenia układu zależy od zaawansowania ćwiczącej grupy. Na zakończenie kilka ćwiczeń dedykowanych jest mięśniom brzucha. Trening fitness dla wszystkich lubiących choreografię.

Tabata – to połączenie tradycyjnych ćwiczeń aerobowych z intensywnym treningiem interwałowym, została skonstruowana tak, że pozwala zarówno na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, jak i na dotlenienie całego ciała. Tabata to interwał wysiłkowy trwający 20 sekund i następujący po nim 10 sekundowy interwał regeneracyjny. Jak każdy tego typu środek treningowy, ma część wysiłku bardzo intensywnego i niedostateczny czas odpoczynku. Kolejne powtórzenie interwału wysiłkowego kumuluje w sobie zmęczenie wysiłku w okresie poprzedzającym.

Zumba – Zajęcia, które są dynamicznym połączeniem fitness i latynoamerykańskiego tańca. Zajęcia aerobowe, idealne do spalania tkanki tłuszczowej, ćwiczenia ruchowej koordynacji i modelowania sylwetki – szczególnie talii, brzucha, pośladków i ud.

Gimnastyka w wodzie –

Aqua aerobik

Partnerzy