Ewelina Cal, instruktor fitness, Prowadzi gimnastykę w wodzie i zajęcia na sali poprawiające sprawność ruchową.
– Ćwiczenia w odciążeniu znakomicie poprawiają stan kręgosłupa i stawów. W wodzie kręgosłup i stawy są bowiem znacznie mniej obciążone niż podczas ćwiczeń wykonywanych na sali sportowej lub świeżym powietrzu. W środowisku wodnym nasze ciało nie musi znosić prawie żadnych dodatkowych obciążeń poza naturalnym oporem wody. Ciało ludzkie waży w wodzie około 90 proc. mniej niż na powierzchni. Z tego względu trening w basenie polecany jest dla osób w każdym wieku, także z dużymi dolegliwościami bólowymi i dysfunkcjami ruchu, a szczególnie dla osób starszych cierpiących na otyłość I i II stopnia.

– Co ważne z ćwiczeń w wodzie mogą korzystać nawet osoby nieumiejące pływać. Żeby osiągnąć lepszy efekt używa się różnego rodzaju przyrządów, np. hantelków lub makaronów. Ćwiczenia w wodzie to znakomite antidotum na stres i nie najlepszą kondycję fizyczną. Doskonale bowiem poprawiają koordynację ruchową, zwiększają objętość płuc i wzrost ich wentylacji,przyspieszają przemianę materii, zmniejszają tkankę tłuszczową, przeciwdziałają osteoporozie, poprawiają krążenie i zmniejszają obrzęki, zwiększają mobilizację i ruchomość stawowo-mięśniową, regulują ciśnienie tętnicze krwi, poprawiają samopoczucie, minimalizują ryzyko wystąpienia chorób psychicznych oraz urazów i kontuzji. Dzięki ćwiczeniom w wodzie następuje następuje naturalny masaż mięśni, którego efektem jest wyszczuplenie sylwetki i ujędrnienie skóry.

Zajęcia na basenie trwają 50 minut. Można z nich korzystać 9 razy w tygodniu. Wykupienie 10 treningów kosztuje 65 zł. Aby móc korzystać z gimnastyki w wodzie trzeba posiadać skierowanie lekarskie.
(oprac. em)